magazyny_seifert_katowice

Wynajem magazynów w Katowicach. Co oferuje rynek ?

Wynajem magazynów w Katowicach to bardzo obszerny temat. Duży rynek, wiele ofert i chętnych a wśród nich liczne drogi autostrady i lokalizacje. Śląsk to bardzo specyficzny teren ze względu na ogrom aglomeracji, wiele podmiotów prowadzących tutaj swój biznes i spory rynek zbytu takich usług. Co możemy otrzymać do dyspozycji ? Jak znaleźć dobrą ofertę ? Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze takiego miejsca ? O tym wszystkim w dalszej części artykuły. Prezentujemy również kilka porad dotyczących tematu, które z pewnością pomogą szybko i bezproblemowo wynająć idealne miejsce magazynowe.

Jak znaleźć korzystną ofertę wynajmu magazynów ?

Jest to kwestia poruszana przez wszystkich przedsiębiorców zakładających swoje miejsca przechowywania towaru. Pierwszym krokiem z pewnością będzie rozeznanie się na lokalnym rynku. Wartość sprawdzić, jakie są aktualne ceny, jakie magazyny są dostępne w okolicy, czy inne wymagania dotyczące np. dojazdu spełniają nasze wymagania. Trudno bowiem mówić o udanym wynajmie, jeśli zakontraktujemy piękny magazyn, do którego prowadzi utwardzona droga. Kłopotów z tego wynikających chyba nie trzeba opisywać.

Jeśli zrobimy już rozeznanie, aby mieć kompleksową wiedzę na temat lokalnego rynku trzeba przejrzeć oferty. Gdzie jest ich najwięcej ? Oczywiście jest to internet. W dobie cyfryzacji mało kto umieszcza takie anonse w gazetach, a sieć daje możliwość przeszukania kilku portali ogłoszeniowych, na których są setki ogłoszeń. Warto spośród nich wstępnie filtrować kilka — kilkanaście najlepszych i umówić się na rozmowę. Podczas niej może wyniknąć sporo ciekawych sytuacji jak np. obniżka ceny czy chęć ekspresowego podpisania umowy.

Bardzo dobrym posunięciem przed sfinalizowaniem kontraktu będzie zwrócenie się o pomoc do prawnika. Duża liczba kancelarii prawnych z pewnością ułatwi to zadania, a każdy nawet najwybredniejszy przedsiębiorca zdoła wyszukać odpowiedniego adwokata. Wynajem magazynów to bardzo poważne przedsięwzięcie a w grę wchodzą duże sumy pieniędzy. Aby nie doznać niemiłej niespodzianki, trzeba sprawdzić dokumentację i zadbać o jej kompletność. Opóźnienia w internecie spowodowane niedopełnieniem formalności to dość nieprzyjemne konsekwencje roztargnienia. Rzeczy, o których trzeba pamiętać przy podpisywaniu umowy to:

  • określenie długości i ceny kontraktu
  • skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów
  • Sprawdzenie techniczne konstrukcji
  • Weryfikacja wiarygodności kontrahenta

Spełniając te wszystkie wymogi, można podpisać umowę wynajmu powierzchni magazynowych. Katowice to jedno z najlepszych miejsc stworzenie magazynu. Wiele firm z odległych zakątków polski wybiera ta lokalizacja, a liczne niezagospodarowane tereny dają wiele możliwości rozbudowy biznesu.

Lokalizacja i korzyści z niej płynące

Katowice są bardzo obszernym miastem, które posiada licznych rozwiniętych sąsiadów. Jego atrakcyjne położenie również przyciąga wielu przedsiębiorców, którzy cechą tutaj mieć swoją siedzibę. Bliskość Czech, Krakowa, lotniska i doskonała komunikacja z Warszawą daje naprawdę duże możliwości biznesowe. Co konkretnie oferuje takie miejsce ? Oto kilka plusów wynikających z założenia tutaj swojego magazynu:

  • lotnisko z terminalem cargo
  • liczne połączenia kolejowe w każdym kierunku
  • liczne drogi krajowe dobrej jakości o dużej przepustowości
  • Czechy oddalone tylko mniej niż godzinę drogi od Katowic
  • wiele firm, hurtowni, sklepów, które są potencjalnymi kontrahentami
  • duża dostępność firm — ew. podwykonawców

Posiadając magazyn w Katowicach, z łatwością dowieziemy i wywieziemy z nich swoje towary. Bardzo bogato rozbudowana sieć dróg powoduje, że o każdej porze dnia i nocy dostaniemy się bezproblemowo do naszego magazynu. To bardzo ważne, jeśli posiadamy napięty grafik i nie chcemy opóźnień, które mogą mieć poważne konsekwencje. Dużym plusem jest również mnogość firm w sąsiedztwie z różnych branży. Mogą one być potencjalnymi kontrahentami lub można je wynająć w razie potrzeby jako podwykonawców. Rozwiązanie takie znacznie ułatwia życie przedsiębiorcy, który w razie nieprzewidzianych sytuacji ma do kogo się zwrócić. Bliskość innych lokalizacji jak Czechy lub Kraków, które mogą być doskonałym rynkiem zbytu, jest następnym korzyścią, jaką otrzymamy po wyborze tego miejsca. Jeśli odpowiednio wprowadzimy na rynek zagraniczny swoje usługi, przy bliskiej odległości od magazynu możemy zarobić naprawdę krocie. Lotnisko to jeszcze jeden przykład profitu jaki płynie z wyboru Katowic. Specjalny terminal cargo gwarantuje szybką wysyłkę w dowolne miejsce na świecie.

 

Źródło: http://www.seifert-magazyny.pl/katowice.html