lawki-miejskie-tu

Wyjątkowe ławki miejskie

Odwiedzanie różnych miast jest okazją do podziwiania architektury, zwiedzania zabytków lub spacerów po parkach. Ci, którzy cenią naturę i przechadzki na świeżym powietrzu zwracają uwagę na detale, które dla przeciętnego człowieka nie mają najmniejszego znaczenia. Mało kto wie, że istnieją nie tylko projekty domów czy sukienek. Projekty są wszędzie, a w parkach jest ich ogrom. Nie raz i nie dwa, chodząc między parkowymi alejkami zauważamy, że nie ma na czym usiąść.
Gdy jest lato i pogoda dopisuje nie jest to problemem, ale zimą fakt, że ławki miejskie są towarem deficytowym jest co najmniej irytujący. Często zdezelowane, nie nadają się do tego by na nich przysiąść i nie dziwi fakt, że nawet zmarznięty ptak woli ośnieżoną gałąź. Zawiało pesymizmem, ale wbrew pozorom nie jest tak źle. Są miasta w których można znaleźć prawdziwe perełki. Ławki miejskie o niezwykłych i niespotykanych kształtach. Oczywiście, również zajęte przez ludzi przysiadających na nich tylko po to aby zrobić sobie zdjęcie. Podróżując po świecie można zauważyć, że ławki miejskie stały się pewnego rodzaju dziełami sztuki. Pomalowane na różne kolory i zrobione z wymyślnych faktur.
Niektóre porośnięte krzewami lub trawą, idealnie wkomponowane w otoczenie. Można spotkać również takie porośnięte kwiatkami i zupełny hit, czyli ławki miejskie zbliżające ludzi. Wbrew pozorom to wcale nie te, zrobione z betonu są najbardziej praktyczne. Fakt, nie można ich zabrać do swojego ogródka, ale nie zachęcają do spędzenia na nich dłuższej chwili i głębokiej refleksji nad życiem. Cieszy wiadomość, że wciąż jeszcze można spotkać ławki miejskie z prawdziwego zdarzenia. Takie, na których wyryte są serca i miłosne wyznania. Daje to nadzieje na to, że miłość jest wieczna i przetrwa każdą burzę, nawet tą szalejącą po parku. Bez względu na to, jakie są naszymi faworytami to jedno jest pewne. Z nimi źle, a bez nich jeszcze gorzej. Każdy strudzony wędrowiec potrzebuje miejsca na zebranie sił i kontynuowanie dalszej, inspirującej wędrówki.

~Maragos.pl