aw

Chirurgia plastyczna w Warszawie – gdzie zrobić chirurgię plastyczną

Chirurgia plastyczna – dla wszystkich czy tylko dla wybranych?

Chirurgia plastyczna to wbrew pozorom nie jest nowa gałąź medycyny, ale z pewnością jedna z tych, które rozwijają się najprężniej i zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Do kogo jest kierowana oferta klinik oferujących zabiegi chirurgii plastycznej? Do bogatych? Sławnych? W zaawansowanym wieku? A może do wszystkich chętnych? W dalszej części artykułu postaramy się przybliżyć świat chirurgii plastycznej.

Dawno, dawno temu, czyli pierwsze zabiegi chirurgii plastycznej

Najwcześniejszymi wzmiankami historycznymi o dokonywanych zabiegach chirurgii plastycznej były próby rekonstrukcji nosów i uszów w Indiach ponad dwa tysiące lat przed naszą erą. Amputacja tych części ciała była wtedy często spotykaną karą cielesną.

Ponadto na przestrzeni dziejów prowadzone wojny oraz w ich efekcie okaleczone ofiary były pierwszymi pacjentami dla adeptów chirurgii plastycznej. Rekonstrukcja utraconych części ciała jest do dnia dzisiejszego jedną z dwóch głównych dziedzin chirurgii plastycznej.

W starożytnym Rzymie eleganccy mężczyźni dokonywali korekt ciała, by lepiej prezentować się w łaźniach. Zabiegi chirurgii plastycznej pomagały też zatuszować niechciane blizny po walkach gladiatorów.

W czasach nowożytnych chirurgia plastyczna przychodziła z pomocą pacjentom po przebytych chorobach wenerycznych i po wypadkach, lecz prawdziwy rozkwit chirurgii plastycznej nastał dopiero w XIX wieku, gdy wynaleziono znieczulenie.

 

Jak to się robi dzisiaj, czyli współczesna chirurgia plastyczna

Jeszcze nie tak dawno zabiegi chirurgii plastycznej kojarzyły się z kaprysami gwiazd kina czy estrady oraz osób znanych z pierwszych stron gazet . Na łamach popularnych bulwarówek często można było zobaczyć zdjęcia karykaturalnych biustów czy nienaturalnie wydętych warg.

Obecnie poziom chirurgii plastycznej jest na bardzo wysokim poziomie, a dostępność cenowa i bogata oferta klinik pozwala skorzystać z zabiegów upiększających szerokiemu gronu zainteresowanych.

Nowoczesne, małoinwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej pozwalają pozbyć się kompleksów, zmniejszyć niepewność, podnieść własną atrakcyjność oraz skutecznie cofnąć zegar.

 

Chirurgia plastyczna – dla niej czy dla niego?

Choć z całą pewnością to kobiety przodują w dokonywaniu zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, to od pewnego czasu następuje znaczący wzrost zainteresowania wśród panów poprawieniem swojej urody.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną ująć sobie lat, na co znakomitym i przynoszącym spektakularne efekty, jest zabieg liftingu twarzy. Poprawia owal, niweluje zmarszczki, napina skórę. Skutecznie cofa zegar biologiczny o 10 lat. Wykonywany jest pod znieczuleniem ogólnym, co pomaga uniknąć wszelkiego dyskomfortu. Lifting twarzy preferowany jest przez osoby po czterdziestym roku życia.

Podobnym zabiegiem liftingującym jest lipofilling, czyli uzupełnienie zmarszczek i niechcianych dołów czy cieni na twarzy za pomocą własnego tłuszczu. Ta spektakularna i całkowicie bezpieczna metoda zdobywa coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych chirurgią plastyczną.

Efekt lipofillingu jest podwójny: odmłodzenie twarzy i jednoczesna korekta ciała, gdyż tłuszcz pobiera się z brzucha, ud czy pośladków. Lipofilling jest absolutnie naturalnym sposobem, więc nie ma ryzyka odrzucenia materiału wypełniającego. W dodatku efekt utrzymuje się przez 10 do 15 lat.

Ponadto zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie decydują się na liposukcję, czyli miejscowe usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, co często stanowi w efekcie motywację do dalszej zmiany trybu życia pacjenta.

Kolejnym, często wykonywanym zabiegiem wśród pacjentów jest korekta nosa. Wykonuje się ją już od siedemnastego roku życia.

Panów często interesuje również plastyka powiek, poprawienie wyglądu klatki piersiowej czy zabieg wycięcia gruczołu piersiowego.

Panie powiększają piersi zarówno poprzez implanty, jak i wspomnianym wcześniej zabiegiem z wykorzystaniem własnego tłuszczu, zmniejszają je lub tylko proszą o podniesienie piersi. Dokonują ponadto rekonstrukcji po przebytych chorobach nowotworowych, co pozwala im wrócić do pełni zdrowia.

 

Gdzie zrobić chirurgię plastyczną?

Duże miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Poznań stanowią prężne centra biznesowe i kulturowe, więc nic dziwnego, że skupiają również najlepsze i najpopularniejsze kliniki oferujące zabiegi chirurgii plastycznej.

Każdego roku najwięcej osób poddaje się zabiegom chirurgii plastycznej w Warszawie. Stolica skupia wiele klinik medycznych, w tym oferujące zabiegi upiękniające jak http://klinikagrzesiak.pl/

 

Chirurgia plastyczna – czym się kierować przy wyborze kliniki i lekarza?

Kliniki i centra oferujące w Warszawie zabiegi chirurgii plastycznej najlepiej wybrać kierując się opiniami pacjentów, prestiżem i doświadczeniem pracujących w nich lekarzy chirurgów. Pozwoli to na bezpieczne i najbardziej satysfakcjonujące dokonanie wyboru pożądanego zabiegu oraz radość z poprawienia swojej urody na jak najdłuższy czas.